czwartek, 13 października 2016

Co to jest trening FBW            Pewnie nie raz słyszeliście o treningu FBW i zastanawialiście co to za trening ale głupio było  Wam się do tego przyznać , że nie macie o nim żadnego pojecia. FBW to skrót od Full Body Workout jednym słowem trening całego ciała. Najlepszy  to trening dla osob które dopiero zaczynają przygode z siłownią, ponieważ angażuje każdą część ciała i powoli przyzwyczaja do cięższych treningów.  Najważniejsza jest kolejnosc wykonywania ćwiczeń, od największej partii ciała ( nogi, plecy, klatka piersiowa) a na końcu najmniejszej partia (  barki, biceps, triceps, brzuch) 
          Wszystkie części ciała muszą być tak samo obciażone aby ciało rozwijało sie proporcjonalnie. Między treningami zaleca się robić minimum jednodniową przerwe, najlepiej wykonywać trzy treningi w tygodniu. Stopniowo można zwiększyć cieżar obciążenia, ale nie o dużą róznice aby uniknąć nie potrzebnych kontuzji, ciało nalezy przygotowywać stopniowo na większy ciężar.
         Wykonująć ćwiczenia należy zwracać uwagę na wykonywanie ćwiczenia ( pozycję, technikę),która jest bardzo ważna. Trening obwodowy mogą ćwiczyć nawet osoby o zaawansowanej siłowni. Najlepiej ćwiczyć od 4 do 8 tygodni tym samym systemem np.

-Przysiad ze sztangą  3x
-wiosłowanie sztangą 3x
-wyciskanie sztangi prosto 3x
-unoszenie ramion na bok 2x
-wyciskanie wąsko 2x
-uginanie ramion ze sztangą 2x

Można dobierać cwiczenia według własnego uznania. Ja osobiscie wole ćwiczenia izolacyjne czyli ćwiczenia jednej partii ciała np: cały trening  wykonuje nogi.1 komentarz:

  1. Przyda mi się to własnie zaczynam !!
    ---
    http://styluliczny.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń