czwartek, 6 października 2016

Od czego zacząć odchudzanie Zawsze powtarzam, że do Odchudzania trzeba dojrzeć.. Pewnie myślisz, że chodzi o jakiś odpowiedni wiek?  Nie nie to nie ma nic wspólnego, schudnąć można w każdym wieku a mi chodzi mi o to, ze trzeba dojrzeć psychicznie, być gotowym na walkę z samym sobą! 

1. Zastanów się dlaczego chcesz schudnąć. Tylko proszę nie rób tego dla chłopaka czy dziewczyny bo osiągnięcie celu jest prawie nie realne, dlaczego? Jakaś kłótnia, gorsze dni między Wam czy rozstanie zdemotywuje Cie, ponieważ nie masz o kogo się już starać. Rób to dla Siebie!  Dla swojego wyglądu, zdrowia, swojej przyszłości, swojego samopoczucia to najlepsze co może Ci pomóc w osiągnięciu celu.

2. Pamiętaj, że to zajmie trochę czasu. Przygotuj się na to, że to nie będzie tydzień, czy dwa ale to będą miesiące nim zobaczysz efekt. Musisz uzbroić się w cierpliwość, przecież o sukces trzeba się starać i nie ma go od samego początku. Będą wzloty i upadki, potknięcia się i lepsze dni ale pamiętaj dlaczego to robisz.

3. Zrób sobie zdjęcie jak teraz Wyglądasz, aby porównać swoje efekty za miesiąc, za dwa miesiące ale różnice zobaczysz i będziesz z Siebie dumna/dumny, że to dzięki swojej pracy zdobywasz efekty.

4. Poświęć chodź 30-60 minut na trening. Nie musisz od samego początku chodzić na siłownię, wystarczy gimnastyka, taniec w domu nie muszą to być ćwiczenia ciężkie, spokojnie z czasem przejdziesz do takich ale na początku ćwicz swoimi możliwościami.

5. Poproś rodzinę aby Cię wspierała. Niech nie kuszą Cie wszystkim. Powiedz im dlaczego ważna jest ich pomoc, dlaczego chcesz się zmienic.

6. No i najważniejsze przemysl jaka dieta jest odpowiednia dla Ciebie.  Czasem nie rób głupoty czyli nie rób głodówki.. Dieta musi być zdrowa, wielowartosciowa aby czuć się doskonale, być pełnym energii a nie osłabionym i ciągle zmęczonym.

PAMIĘTAJ MUSISZ UWIERZYĆ W SIEBIE A CEL OSIĄGNIESZ W 100% 

8 komentarzy:

 1. Niesamowity post. Warto tutaj zaglądać częściej.
  Pozdrawiam serdecznie, Oliwia Mrozowicz.
  http://oliwia-mrozowicz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem, wiem i nie umiem zaprzeczyć żadnemu z Twoich słów, ale tego dojrzewania, to jeszcze trochę przede mną ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja dojrzałam i mam z kogo brać przykład. DZIĘKUJĘ OLA :-)

  OdpowiedzUsuń